Nesmeky – k čemu jsou dobré?

DOPORUČENÍ: Aktivně sportujete či posilujete? Nakupujte výhodně u Trenink-shop.cz

Nesmeky, celkem vydumaný vynález z oblasti outdoorového vybavení, umožňují zachování mobility na zmrzlém podkladu, ať už turistům, nebo běžcům. Jak fungují?

Nesmeky jsou výrobkem složeným z tenkých ocelových řetízků, asi centimetr vysokých hrotů a gumových elastomerů. Jejich konstrukce umožňuje jednoduché navléknutí na botu a slušnou fixaci po dobu používání.

Pokud si obujete nesmeky na běžnou zimní obuv, není pro Vás neprohrnutý a namrzlý chodník ve městě žádnou překážkou. Nesmeky jsou skladné a snadno je schováte do kapsy od batohu, tašky, nebo i do bundy.

Napadlo Vás někdy, jak těžké je roztlačit na uježděném sněhu nebo ledu auto?

S nesmeky by to byla celkem malina a pokud si je koupíte pro svůj hlavní účel – sportovní vyžití – není problém je přibalit na cesty, pokud míříte autem do hor.

Nesmeky tedy využijete ve městě na klouzačku (pardon, chodník) a při jakékoliv činnosti, kdy uklouznutí bolí. Jejich prvotní účel je ale jinde, a to ve sportu.

Nesmeky na běžeckou i turistickou obuv

Nesmeky byly prvotně myšleny pro pěší turistiku a běh. Zimy bez sněhu nebo s namrzlou břečkou mohou být zbytečně riskantní pro někoho, kdo chce zůstat v kondici a zamíří do přírody bez ohledu na počasí.

Jednoduché nesmeky na turistické botě udělají schůdnou i hodně namrzlou cestu a oblečené přes tenisky skvěle poslouží při kondičním běhu. Ocelové zuby se zakusují do ledu, sněhu i zmrzlého bahna a poskytují potřebnou oporu noze při sportovním výkonu.

Pokud však míříte do opravdu těžkého terénu, mějte na mysli, že nesmeky v něm nahrazují účinnější mačky a další vybavení, jako teleskopické hole nebo cepíny. Pokud míříte naopak do hlubokého sněhu, místo nesmeků určitě použijte sněžnice.

Pohyb na zmrzlém podkladu je riskantní, navzdory všemu možnému vybavení. Nejlepší ochranou proti zranění vždy bude opatrnost a selský rozum, nesmeky pomohou, ale na lidskou hloupost lék nemají.

DOPORUČENÍ: Sháníte kvalitní funkční prádlo? Pořiďte si značku SKINS!

Příspěvek byl publikován v rubrice Outdoorové příslušenství se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *